Buzdolabı Neden Soğutmaz

Buzdolabı Alt Kısmı Neden Soğutmaz?

Buzdolabı alt kısmı neden soğutmaz, sorusuna cevap aramadan önce buzdolabınızın üst kapak butonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizde fayda var. Bu buton çalışmadığında sistem açık devreye girer ve buzdolabının alt tarafı soğutmamaya başlar. En sık görülen buzdolabı arızaları arasında yer alan bu problemin bir diğer nedeni de makinenin defrost rezistansının bozulmuş olabilme ihtimalidir. Zira böyle bir durumda evaporatör üzerinde meydana gelen buzun erimesi engellenir ve böylece dolabın alt kısmında soğuk hava sirkülasyonu oluşamaz. Diğer yandan buzdolabının fan bölgesindeki hava kanallarında oluşan tıkanmalar sebebiyle de makinenin alt kısmı soğutamayabilir. Bu durumda buraya dolan buzlar kanalları tıkayarak hava akımının engellenmesine sebebiyet verir. Bu engellenme nedeniyle alt tarafa soğuk hava ulaşamayacağı için soğutma işlemi de gerçekleşemeyecektir.

Buzdolabı Gazının Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Buzdolabı Gazının Bittiği Nasıl Anlaşılır” sorusuna gelince buzdolabı soğutma işlemi yapmıyor ise kötü koku geliyor olmalı buzdolabının gazı azalmış veya buzdolabı gazı bitmiş olabilir yada (gaz kaçağı) olabilir.

Buzdolabı gaz dolumları sıradan kişiler veya sıradan gazlar ile yapılır ise buzdolabı arızaları daha da büyüyebilmektedir.

ÇAĞRI MERKEZİ

Diğer Oluşabilecek Arızalar

  1. Buzdolabı soğutmuyor Gaz kalmamış olabilir veya motor arızalıdır
  2. Buzdolabı gürültülü çalışıyor Fan motoru kontrol edilmelidir
  3. Buzdolabı buzlanma yapıyor : Soğuk hava dağılmadığı için buzlanma meydana gelmektedir, termostat ve sensörler kontrol edilmelidir
  4. Buzdolabı sigorta attrıyor Kapasitör ve Motor kısa devre yapmış olabilir, kontrol edilmelidir.
  5. Buzdolabı çok ısınıyor : Dar havasız bir bölgede olması olası nedenlerden, sıcak ısıtıcı ocak gibi cihazlardan uzak bölgede motor kısmı hava alacak şekilde durmalıdır.
  6. Buzdolabı dondurmuyor Buzdolabında bulunan gaz kaçakları ve gaz seviyesi azalmış olabilir ayrıca termostat kontrol edilmelidir..
  7. Buzdolabının ışıkları yanmıyor çalışmıyor Cihazınıza elektrik gelip gelmediği kontrol edilmelidir, kablolarda kopuklar elektrik gelmesini engelleyebilir.
  8. Buzdolabından buhar çıkıyor  Buzdolap’ları yapısı gereği soğuktur, soğuk hava vermektedir. Bulundugu ortam sıcaksa veya yaz mevsiminde sık görülen bu durum buzdolabı kapağı açınca gelen soğuk hava buharıdır.
  9. Buzdolabı yeterince soğutmuyor : Buz tutmuş fan motoru istenilen verimde çalışmadığı için karşılaşabilecek arızadır. Buzdolabı kapatılıp belli bir zaman bekledikten sonra düzelecektir.Filtre arızaları tıkanmaları yine buzdolabınızı doğru sogutmasını engeller, buzdolabı filtrenizin değişmesi gereklidir.

İSTANBUL

Çağrı Merkezi

ÇAĞRI MERKEZİ İLETİŞİM

24 Saat

Müşteri Hizmetlerimizi Arayarak Teknik Destek Alabilir Servis Kaydı Oluşturabilirsiniz

Benzer Şikayetler

Buzdolabımın altı yeterince soğutmuyor fişi çekip 24 saat dinlendirdim ancak 1 hafta sonra yine aynısı oldu çözümünüz için teşekkürler

― Burak Ö********

Buzdolabımın İçinden bir ses geliyordu bu sesten sonra buzdolabımın alt tarafı soğutmamaya başladı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

― Meral L********

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

%d blogcu bunu beğendi: